Herbol

Wysokiej jakości niemieckie farby do drewna i ścian.
Produkowane w fabryce w Koloni. Do niedawna fabryka produkowała swoje wyroby pod markami Glasurit i Herbol. W tej chwili wszystkie produkty rozlewane są pod marką Herbol.

Farby marki Herbol polecamy ludziom którym zależy na wysokiej niemieckiej jakości, łatwości malowania, pięknym wyglądzie pomalowanych elementów a także trwałości przez długie lata.

Herbol Offenporig Pro-Decor - lakierobejca do drewna

Zastosowanie:
Wysoce odporna na warunki pogodowe lazura do drewna, do wnętrz i na zewnątrz, bezzapachowa, o jedwabistym połysku. Zabezpiecza drewniane powierzchnie przed niekorzystnym działaniem słońca i wody, zapewniając równocześnie drewnumożliwość oddychania tj. wymianę wilgoci z otoczeniem, dzięki czemu wymiary elementów drewnianych nie ulegają zmianie. Lazura ta jest bardzo elastyczna. Uszlachetnia powierzchnię drewna, czyniąc ją łatwą do utrzymania w czystości. Idealna do okien, drzwi, mebli ogrodowych, pokojowych, boazerii itp.

Sposób użycia:
Pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Produkt ma konsystencje gotową do malowania pędzlem. Przed użyciem gruntownie wymieszać.

Schnięcie:
Czas schnięcia (przy 23oC i 50% względnej wilgotności powietrza): pyłosuchy po ok. 2/3 godz. Stabilna przyczepnośc po około 4-5 godz Dalsza obróbka możliwa po około 8-9 godz. W pełni wyschnięty i w pełni przyczepny po  1-2 dniach.

Rozcieńczanie:
Rozcieńczalnik Herbol V40,terpentyna lub benzyna lakowa.

Pojemności:
0,375L. , 0,75L. , 2,5L.

Kolory:
- 0301 weiß,
- 0450 farblos,
- 1200 kiefer,
- 1300 buche,
- 1400 pinie,
- 1401 helleiche,
- 1402 eiche rustikal,
- 1420 esche,
- 8404 walnuss,
- 8405 nussbaum,
- 8406 teak,
- 8407 mahagoni,
- 8408 kastanie,
- 8409 palisander,
- 9410 ebenholz

Herbol Offenporig Pro-Decor

Herbol Kunststoff-Siegel - lakier do parkietów

Zastosowanie:
Przeźroczysty, wysoce wytrzymały lakier do drewna. Idealny jako warstwa gruntująca, pośrednia  i nawierzchniowa do drewna wewnątrz np.parkiety, meble, krzesła, ławy, stoły. Do zastosowania na zewnątrz jako dodatkowa powłoka już pomalowanych na dany kolor elementów.

Sposób użycia:
Pędzel, wałek lub natrysk. Wyrób ma konsystencję gotową do malowania pędzlem. Przed użyciem dobrze wymieszać.

Schnięcie:
Czas schnięcia (przy 23oC i 50% względnej wilgotności powietrza): pyłosuchy po ok. 2/3 godz. Stabilna przyczepnośc po ok. 4-5 godz Dalsza obróbka możliwa po około 8-9 godz.
W pełni wyschnięty i w pełni przyczepny po  1-2 dniach.

Rozcieńczanie:
Rozcieńczalnik Herbol V40,terpentyna lub benzyna lakowa.

Pojemności:
0,75L. , 2,5L.

Kolory:
- bezbarwny - połysk
- bezbarwny - półmat

Herbol Kunststoff Siegel